2024-05-27
Mistrzostwa Rybnika szkół w koszykówce 3x3.
Przez dwa dni na boiskach należących do Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku rozgrywane były mistrzostwa naszego miasta w koszykówce 3x3.
W czwartek rywalizowali uczniowie klas 7 i 8. W turnieju dziewczyn mistrzem Rybnika została  nasza szkoła w składzie: Antonina Zwinka, Klaudia Mętlewicz,  Antonina Wolny i Nikola Gołucka.  Zespół chłopców w składzie: Borys Kostiuk, Michał Bojaryn, Jakub Skupiński i Filip Demczuk uplasowała się na 6 miejscu.
Dzień później do walki stanęli uczniowie klas młodszych ( klasy 6 i młodsi). Drużyna dziewczyn w składzie: Emilia Giel, Małgorzata Siwica,  Alicja Szewieczek i Milena Schinske zdobyła tytuł mistrza Rybnika. Zespół chłopców w składzie: Przemek Strymecki, Jakub Trawnik, Bartek Bartosiński i Hubert Homola wywalczył 4 miejsce. Drużyny dziewczyn awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Katowicach w dniach 5 i 6 czerwca.
Źyczymy powodzenia i gratulujemy już osiągniętych sukcesów.