Nasze koszykarki wicemistrzyniami Polski w koszykówce 3x3

2024-06-16

Na rozegranym w Głuchołazach Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w koszykówce 3x3 uczennice naszej szkoły w składzie: Emilia Giel, Małgorzata Siwica, Alicja Szewieczek (wszystkie z klasy 6c), Milena Schinske z 5a i Oliwia Giel z 4c zdobyły srebrne medale i tytuł wicemistrzyń Polski. W trakcie trzydniowych zmagań nasz zespół rozegrał 14 meczy (każdy trwał 10 minut), z których 12 wygrał i tylko 2 przegrał. Mistrzem została SP nr 13 w Bełchatowie, a brązowe medale wywalczyła SP nr w Kurniku. W turnieju wzięło udział 15 mistrzów swoich województw. Nasze sreberka po trudach meczy odpoczynku szukały w atrakcjach ośrodka Banderoza. Jednego dnia strzelały z łuku, drugiego zaś szukały złota w miejscowej rzeczce. Po ostatnim meczu turnieju odbyło się jego oficjalne zakończenie. Nasz zespół otrzymał medale, puchar, nagrodę rzeczową oraz turniejowe koszulki. Po przyjeździe do Rybnika rodzice dziewczyn przygotowali swoim pociechom przywitanie godne mistrzyń. Brawo dziewczyny, brawo rodzice!

Serdeczne podziękowania należą się Radzie Rodziców naszej szkoły, która sfinansowała wyjazd zespołu na turniej do Głuchołaz. Dziękujemy!

Naszym sreberkom serdecznie gratulujemy niesamowitego sukcesu i bardzo cieszymy się razem z nimi. Jesteście wielkie!!!